Domki Falsztyn

Czy wakacje bez tłumów są możliwe? Wczasy a koronawirus

Wakacje to czas idealny do podróżowania. Latem pogoda w naszym kraju jest idealna, aby korzystać z dobrodziejstw każdego regionu. Dzieci mają wakacje, a większość dorosłych właśnie w tym okresie ma urlop, więc wspólnie można wybrać się na długo wyczekiwaną wycieczkę. To powoduje, że w większości miejsc atrakcyjnych turystycznie najczęściej w sezonie jest sporo ludzi.

My nie narzekamy na tłumy turystów. Uwielbiamy ten radosny gwar w sezonie. Zwykle nie możemy się doczekać, aż nasze domki nad Jeziorem Czorsztyńskim się zapełnią i będziemy mogli witać kolejnych gości z różnych stron. Do naszej malowniczej miejscowości przyjeżdża też sporo ludzi, którzy poszukują spokoju, ciszy i bezpośredniego kontaktu z przyrodą, ponieważ w tych okolicach też można to znaleźć. Wraz z pandemią może jednak okazać się, że będzie u nas spokojniej niż zazwyczaj.

Wielu turystów odkłada podróże na później

Wciąż rozwijająca się sytuacja związana z pandemią sprawia, że obecnie żyjemy w dość niepewnych czasach. Wprawdzie już możemy nieco swobodniej wychodzić z domu (jeśli nie jesteśmy na przymusowej kwarantannie), spacerujemy po lasach, wielu z nas wróciło do pracy, to jednak nadal trudno jest myśleć o planowaniu wakacji. Wielu turystów, którzy co roku aktywnie wykorzystywali wakacje na podróże, w tym roku odkłada swoje plany na później.

Co to oznacza dla osób, które mimo wszystko chciałyby wybrać się chociażby na krótki wypad? Otóż najpewniej w tym roku można spodziewać się wakacji bez tłumów. To dobra informacja dla wszystkich, którzy właśnie tego oczekują. Oczywiście ewentualne plany wakacyjne są mocno uzależnione od przebiegu sytuacji związanej z rozwojem pandemii. Jednak nawet jeśli sytuacja zostanie opanowana, a podróże staną się bezpieczniejsze, zapewne i tak turystów będzie mniej. To doskonała szansa na spokojny wypoczynek wakacyjny.

Świadome i odpowiedzialne podróżowanie

Planując wakacje w tym roku, warto zachować ostrożność i odpowiedzialnie dostosowywać się do wszelkich zaleceń związanych z obostrzeniami wynikającymi z pandemii. Sytuacja nadal się rozwija, dlatego też trudno prognozować, jak będzie wyglądało nasze podróżowanie latem. Niemniej warto przygotować się na to, że nadal mogą istnieć pewne ograniczenia lub też zalecenia, które trzeba uwzględnić w planie podróży.

Hotele, pensjonaty i inne obiekty noclegowe czy ośrodki wypoczynkowe powinny zagwarantować swoim gościom warunki odpowiadające standardom higieny, aby każdy mógł bezpiecznie i radośnie spędzić wakacyjny czas.